środa, 22 października 2008

Co nowego :)

Zagapiłam sie przez chwilę, ale już jestem jestem i spieszę donieść jak się sprawy mają w najnowszym scraplotku i cardlotku.

Wymagania scraplotkowe:

 • kółka lub okręgi
 • temat scrapa "1-szy raz" (czegokolwiek)
 • ma być na stronce jakiś X w słowie lub w ozdobach, na stempelku, obojętne
 • zdjęcie ma być horyzontalne
 • i o wymiarze 10*15
 • ma być odręczny jurnaling
Wymagania cardlotkowe:
 • ma być słonik
 • kwadratowy format
 • bez niebieskiego
 • z nawiasami
 • z jakimś elementem z odzysku (spinacz biurowy, piórko, kapsel, same coś znajdziecie)
Przypominam zasady - przez cały tydzień można podawać numerki od 1 do 100 - numerki do scraplotka tu, a do cardlotka tu. Numerków powinno być w sumie 6 jeśli chodzi o scraplotka, a w cardlotku 5. Następnie należy dzielnie czekać na środę, kiedy to Monikouette zdradza nam, co kryje się pod poszczególnymi numerkami na jej tajnej liście. Lista wymagań podawana jest w odpowiednich wątkach oraz tutaj właśnie na forumowym blogu.
Od tego momentu należy się więc zabrać się do roboty :) Przypominam - w obu zabawach dopuszczalne jest pominięcie jednego elementu z listy. Zapewniam też, że w obydwu zabawach może wziąć każda z osób zarejestrowanych na forum - a nie tylko osoby, które podały numerki :D
Zapraszamy do wspólnej zabawy. Swoje prace należy publikować w specjalnie do tego celu przeznaczonych galeriach - galeria scraplotka, galeria cardlotka.


Jakie inne zabawy czekają na Was na naszym forum?

Warto zaglądać tutaj i sprawdzać czy pojawiły się jakieś nowe łańcuszki liftowe. Każda edycja zakładana jest w osobnym wątku - tworzona jest lista osób chętnych, które liftują pracę wybraną przez organizatorkę danej edycji. Aby jednak nie było zbyt łatwo - zabawa odbywa się na zasadzie głuchego telefonu - każda kolejna osoba widzi tylko scrapa czy kartkę wykonaną przez swoją poprzedniczkę... Zaskakujące często efekty tych zabaw możecie obejrzeć w specjalnie na ten cel przygotowanej galerii.
Przypominam, że każdy może założyć swoją własną edycję - wystarczy tylko znaleźć pracę, którą chcemy liftować, założyć swój wątek i poczekać na chętne do zabawy osoby :)

Oprócz tego cały czas trwa zabawa w scrapowanie liter - co tydzień nowa litera. Należy wykonać scrapa nawiązującego do danej literki - można wykorzystać kształt danej litery, albo wykorzystać słowo na daną literę - pomysłów na pewno Wam nie zabraknie. Nowa literka zaczyna obowiązywać zawsze od niedzieli, a aktualnie scrapujemy literkę "G".
Oczywiście zabawa trwa do końca alfabetu.
Dodatkową zachętą niech będzie fakt, że wśród osób, które oskrapują cały alfabet (opuszczenie jakiejś jednej literki jest usprawiedliwione) zostanie na końcu rozlosowany zestaw skrapowych skarbów (zawieszki, wstążki, kwiatki i stempel).

aaaaaa i jeszcze i jeszcze - Dyktando - jedna osoba robi scrapa i nie pokazując go nikomu opisuje pozostałym po kolei jak powinny rozplanować elementy w swoich scrapach, aby uzyskać ten sam efekt. Myślicie, że wszystkie wyjdą tak samo? ;) Zajrzyjcie do galerii dyktanda, aby się przekonać!
A aktualnie dyktando prowadzi
Monikouette - o tutaj :)


To tyle na dzisiaj moje kochane forumowiczki. Jesienne buziaki przesyłam i znikam zastanawiać się nad cardlotkową kartką :) Czy ja mam jakiegoś słonika?! Ta zabawa naprawdę szalenie wciąga :)

0 komentarze: