piątek, 25 marca 2011

Lokalne grupy skrapowe i terminy spotkań

Witam w inauguracyjnym poście nowego działu, dotyczącego spotkań skraperek z całej Polski. Co miesiąc będą się tu pojawiać aktualności dotyczące terminów najbliższych spotkań a także relacje ze wspólnego craftowania. Niektóre grupy prowadzą swoje blogi, o czym też napiszę. Kolejność przedstawiania zupełnie przypadkowa :)

1. Warszawa i okolice - odpowiedni wątek na forum tutaj. Dodatkowo dziewczyny prowadzą bloga Warszawa craftuje, na którym pojawiają się aktualności, wyzwania, relacje ze spotkań. Najbliższy termin spotkania to 26 marzec około godziny 12 w siedzibie Świata Pasji na ul. Nadwiślańskiej 4/42 w Warszawie. Spotkania Warszawianek odbywają się dosyć regularnie, raz, czasem dwa razy w miesiącu. Jako przedstawicielka klanu, serdecznie zapraszam wszystkich nowych - nie bać się, ni zjadamy od razu.
2. Podkarpacie - odpowiedni wątek na forum tutaj. Również na południowym wschodzie Polski aż roi się od kreatywnych dusz. Na razie dziewczyny nie mają ustalonego terminu kolejnego spotkania ale warto śledzić wątek bo na pewno niedługo znowu będą coś organizować.
3. Poznań - odpowiedni wątek na forum tutaj. Poznanianki mają też swojego bloga o arcyciekawej nazwie Koło Gospodyń Miejskich i Podmiejskich. Tam umieszczają informacje o aktualnych terminach spotkań, a z tego co się orientuję jedno jest właśnie w toku. Następnego wypatrujcie u nich na blogu.
4. Dolny Śląsk też skrapuje a odpowiedni wątek na forum tutaj. Najbliższe spotkanie już jutro czyli 26 marca. Po bliższe informacje dotyczące adresu trzeba zgłosić się do dziewczyn.
5. Gdańsk - odpowiedni wątek na forum tutaj. A wątku trwa ustalanie terminu kolejnego spotkania więc wszyscy zainteresowani powinni trzymać rękę na pulsie.
6. Katowice - odpowiedni wątek na forum tutaj. Najbliższe spotkanie 9 kwietnia.
7. Kraków - odpowiedni wątek na forum tutaj. A w Krakowie w najbliższym czasie będzie się działo, bo Krakowianki organizują 2 kwietnia CraftShow. To już drugi rok z rzędu. W zeszłym roku nawet i mnie udało się dotrzeć i ponapawać.  Wszystkie niezbędne informacje pod tym linkiem.
8. Wrocław - dziewczyny nie próżnują i prowadzą swojego bloga Kwiat Dolnośląski. Na blogu wiele przydatnych informacji, prezentacje lokalnych skraperek i plany na warsztaty. Szczegóły w tym wątku na forum. A dzięki uprzejmości Krulika możecie obejrzeć u niej na blogu relację z ostatniego spotkania, które odbyło się 20 marca. Następne spotkanie 10 kwietnia.
9. Kujawsko - Pomorskie - odpowiedni wątek na forum tutaj. Najbliższe spotkanie 9 kwietnia. Więcej informacji pojawi się wkrótce.
10. Lublin też ma swojego bloga, na którym można znaleźć wszystkie aktualne informacje a także relacje ze spotkań, pooglądać prace Lublinianek i skorzystać nawet z ciekawych kursów.

To na razie wszystkie grupy, których wątki są aktywne na forum. Jeżeli ktokolwiek czuje się pominięty to śmiało pisać. Mogłam przeoczyć jakąś kreatywną grupkę :) Mam nadzieję, że zamieszczone informacje pomogą nowym duszyczkom trafić pod właściwe strzechy i nawiązać mnóstwo pasjonujących znajomości. Najważniejsze to znaleźć odwagę na pierwsze spotkanie. A później już z górki. A końcu najłatwiej się dogadać z osobami, które mają podobnego szmergla na punkcie wykrojników i stempli co my. Zwłaszcza jeśli mąż nie rozumie, za co musi płacić takie ciężkie pieniądze ;)

3 komentarze:

Calista pisze...

Wrocław i Dolny Śląsk to - Kwiat Dolnośląski jedna grupa.

Lubusko - dolnośląska mieszanka dziewczyn z Zielone góry, głogowa, lubina i okolic to - Winne Grono czaem spotykające się przeważnie w Lubinie.

:) My się w tych grupach mieszamy ale tak to mniej więcej wygląda. Kwiat i Wrocław to ta sama inicjatywa.

Kwiat Dolnośląski pisze...

Dopiero to przeczytałam :) Calista ma rację :) Kwiat Dolnośląski to Wrocław a Zielono-Lubińskie babki to Winne Grono.
Prosiłybyśmy zmienić linki :)
Swoją drogą Wrocław nigdy się z tej grupy nie oddzielał- to są dwie osobne grupy :)

Kwiat Dolnośląski pisze...

A następne spotkanie Wrocławskie 10 kwietnia - szczegóły na blogu Kwiatu Dolnośląskiego.
a ja jestem Krulik :D